Kurumsal Sayfa Bireysel Test Sonuçları
0 212 230 08 38
Drop Down Menu
   
Ana Sayfa
PrenaTest® Bilgilendirme
PrenaTest® nedir?
Hangi durumlarda anlamlıdır?
Nasıl yapılmaktadır?
Sonucun ‘normal’ çıkması
Sonucun ‘anormal’ çıkması
Lütfen dikkat ediniz
Sorularınız / Önerileriniz
Uzmanımıza Sorun
Öneri ve Şikayet Formu
Öneri ve Görüşleriniz
PrenaTest® > Testin sınırları?

Testin sınırları?


Hamileliklerin çoğunda sağlıklı bir çocuk doğar, fakat küçük bir kısmında durum farklıdır. Günümüzde pek çok hastalığı hamilelik sırasında araştırmak mümkündür. Fakat olası tüm hastalıkları değerlendirmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Hiç kimse size sağlıklı bir çocuk doğuracağınızın garantisini veremez.

PrenaTest® tarafından tespit edilen serbest trizomi 21,18 ve 13 yüksek derecede kesinlik içerir. Testin doğruluğu en az %99’dur. Trizomi 21, canlı doğan çocuklarda en sık görülen kromozom bozukluğudur.

Trizomi 21’in ender görülen bazı formlarının PrenaTest® ile kesin olarak tespit edilemeyeceğini bilmelisiniz. Bu, 21. kromozomun üçlü halde veya çocuğun vücudunun sadece belirli bölgelerinde üçlü halde bulunduğu çok az sayıda vaka için geçerlidir. Bu ender rastlanan durumlar, PrenaTest® ile güvenli bir şekilde tespit edilemez. Ayrıca PrenaTest® henüz, çoğul gebelikler (ikiz, üçüz) için uygun değildir.

Dikkatli uygulamalara rağmen çok az sayıda vakada, test sonuçsuz veya belirsiz çıkabilir. Bu yüzden testi tekrar etmek ve yeni kan örneği talep etmek gerekebilir.
 
 
 
 
Ana Sayfa | Test Listesi | Eski Kurumsal Test Sonuçları | Yeni Kurumsal Test Sonuçları | Bireysel Test Sonuçları | İletişim
Yasal Uyarı Copyright © 2012 | Her hakkı saklıdır. Ahenk Laboratuvarlar Grubu