Kurumsal Sayfa Bireysel Test Sonuçları
0 212 230 08 38
Drop Down Menu
   
Ana Sayfa
PrenaTest® Bilgilendirme
Hangi durumlarda anlamlıdır?
Nasıl yapılmaktadır?
Sonucun ‘normal’ çıkması
Sonucun ‘anormal’ çıkması
Testin sınırları
Lütfen dikkat ediniz
Sorularınız / Önerileriniz
Uzmanımıza Sorun
Öneri ve Şikayet Formu
Öneri ve Görüşleriniz
PrenaTest® > PrenaTest® nedir?

PrenaTest® nedir?


PrenaTest® Serbest Fetal DNA Analizi ile Risksiz Prenatal Tanı TestiLifeCodexx Laboratuvarı en son teknolojiyi kullanarak, girişimsel olmayan bir yöntem ile anne kan örneğinden trizomi 21, 18 ve 13`ü tespit etmekte veya dışlayabilmektedir. Diğer tarama yöntemlerinden farklı olarak, serbest fetal DNA ile kromozom analizi yapan PrenaTest®, çok daha net bir şekilde ve risksiz olarak trizomi 21, 18 ve 13 tanısı verebilmektedir. Sonuçlar olasılık hesabı veya yüzde ile değil “Normal” veya “Anormal” şeklinde açıkça bildirilmektedir. “Normal” olarak bildirilen sonuçlar için “ultrason ile takibin yeterli olacağı, amniyosentez gibi işlemlerin yapılmasına gerek olmadığı da raporda belirtilmektedir”.

LifeCodexx metodunun başlangıç noktası, anne kanında serbest olarak dolaşan bebeğe ait genetik bilgi yani DNA parçacıklarının bulunmasıdır. LifeCodexxen son teknoloji laboratuvar yöntemlerini ve cihazlarını kullanarak bu parçacıkları tespit edebilmektedir. Teknik olarak belirtmek gerekirse bu işlem “Serbest fetal DNA ile kromozom analizi” olarak adlandırılmaktadır. Kan alındıktan sonra ortalama olarak onbeş gün içinde sonuç doktorunuza ulaştırılacaktır.

LifeCodexx Laboratuvarı tarafından sunulan bu Moleküler Genetik Prenatal Tanı Testi özellikle yüksek riskli gebeliklerde diğer tanı yöntemlerine ek olarak sunulmaktadır.

11 – 14. gebelik haftalarında yapılan İkili Tarama Testinde yüksek risk saptanmış veya şüpheli bir ultrason bulgusu nedeniyle Trizomi 21 olabileceği ihtimali belirmiş ise, LifeCodexx’in sunduğu Moleküler Genetik Tanı Testi bu duruma net bir şekilde açıklık getirir, amniyosentez gibi invazif girişimlerin potansiyel risklerini taşımaz.

Bu sayfalarda size PrenaTest® hakkında genel bilgiler vermeyi ve sizi takip eden kadın doğum uzmanınızla görüşmeniz öncesi bilgilendirmeyi amaçlamaktayız. PrenaTest®’in sizin için uygun olup olmadığını ancak doktorunuzla görüşmeniz sonrası karar verebilirsiniz. Lütfen mevcut gebeliğiniz ve PrenaTest® ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara açıklık getirmek için danışınız.
 
 
 
 
Ana Sayfa | Test Listesi | Eski Kurumsal Test Sonuçları | Yeni Kurumsal Test Sonuçları | Bireysel Test Sonuçları | İletişim
Yasal Uyarı Copyright © 2012 | Her hakkı saklıdır. Ahenk Laboratuvarlar Grubu